ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ

16.09.2022 11:52

День працівника лісу – це щире, родинне свято для всіх працівників лісового господарства. Цьогоріч для нас воно затьмарене втратою двох колег, які загинули у війні з росією, – верстатника деревообробних верстатів ДП «Клесівський лісгосп» Анатолія Саратова та навалювальника-штабелювальника нижнього складу ДП «Висоцький лісгосп» Петра Полюховича. Вічна пам’ять нашим Героям-лісівникам, які віддали своє життя за майбутнє України і наших дітей.

142 працівники лісового господарства Рівненської області сьогодні у лавах Збройних сил України боронять країну від ворога. Щира подяка їм, за можливість жити у своїх домівках та працювати на рідній землі.

Нині, як ніколи, ми відчуваємо велику відповідальність за свою роботу і за той ліс, який садимо для майбутніх поколінь українців. Тому продовжуємо реалізацію програми Президента України «Зелена країна», яку розпочали минулої осені. На весні в області висадили 24 млн 752 тисячі сіянців сосни та дуба у рамках реалізації президентської ініціативи, створили 225 га нових лісів на землях, де їх раніше не було. Загалом, посадили понад 3 тисячі гектарів лісових культур ( 107,5% до плану), доповнили 2 тисячі гектарів минулих років, провели догляд за лісовими культурами на площі 3140 гектарів ( 118,8 %  до плану), заготовили більш як півтори тони лісового насіння.

Усі наші працівники розуміють, що в цей час ми повинні працювати з подвійним навантаженням – за тих, хто на фронті, та за наших колег, які поки в тимчасовій окупації.

Традиційно, до Дня працівника лісу ми підсумовуємо свої здобутки та досягнення. Нині головне, що працівники лісового господарства на своїх місцях якісно виконують обов’язки. Завдяки їхній ефективній роботі,  можемо говорити про зростання всіх фінансово-економічних показників. Адже для кожного зрозуміло, що сьогодні важливо тримати надійний економічний тил, підтримувати державу сплатою податків і відрахувань.

За 8 місяців 2022 року лісівники Рівненщини сплатили до бюджетів усіх рівнів понад 500 млн грн податків і зборів (це на третину більше ніж у 2021 році), 123,4 млн грн Єдиного соціального внеску (на 23% більше відповідного періоду минулого року).

Наші лісогосподарські підприємства є основними донорами місцевих бюджетів, до яких з початку року вони відрахували понад 170 млн грн., що на 14 млн грн більше відповідного періоду минулого року.

Особлива увага і обов’язок кожного українця – це допомога нашим військовим. З початку повномасштабної війни, держлісгоспи Рівненщини разом з профспілковими комітетами надали для ЗСУ, тероборони, інших формувань, а також колегам, які постраждали від військової агресії, та вимушено переміщеним особам допомоги (включно з лісопродукцією) на загальну суму майже 35 млн.грн.

Пишаюся, що очолюю колектив професіоналів-лісівників Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, патріотів свої землі. Сьогодні кожен з нас щодня на своєму фронті боронить суверенітет, демократичні та правові цінності нашої держави.

У переддень професійного свята, щиро бажаю всім міцного здоров’я, родинного тепла та затишку, Перемоги та Миру нашій Україні!

 

Начальник Рівненського обласного управління лісового та

мисливського господарства

Віталій Сухович