Депутати облради підтримали Звернення щодо Державної стратегії управління лісами України до 2035 року.

15.12.2020 16:20

Депутати Рівненської обласною ради більшістю голосів підтримали сьогодні Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо Державної стратегії управління лісами України до 2035 року.

У зверненні йдеться про їх стурбованість наміром запровадити нову систему управління лісами, яка у майбутньому може централізувати діяльність лісового господарства та створити умови для подальшої приватизації лісів, а також про те, що нова стратегія суперечать ініціативі Президента України про децентралізацію може призвести до:

•        виведення з-під впливу обласних рад і обласних державних адміністрацій прийняття управлінських рішень з  ведення лісового господарства на місцях, позбавлення голів відповідних місцевих державних адміністрацій повноважень щодо погодження осіб, які призначаються та звільняються з посади керівника підприємства;

•        підвищення вірогідності виникнення корупційних ризиків при прийнятті і виконанні рішень по підприємству;

•        низького рівня оперативного вжиття заходів у разі виникнення надзвичайної ситуації на місцевому рівні;

•        несвоєчасності реагування на проблемні питання ведення лісового господарства на місцевому рівні через віддаленість керівництва, відсутності контролю та інформації про реальний стан справ на місцевому рівні;

•        створення монополіста у питаннях реалізації деревини призведе до ймовірної руйнації деревообробної галузі в регіонах.

«Проблеми лісового господарства тісно пов’язані з іншими секторами української економіки – деревообробкою, сільським господарством, туризмом. Від існування лісів та забезпечення їх стабільного розвитку залежить екологічна стабільність регіону та держави загалом. та виконання нею своїх міжнародних зобов’язань. Тому всі реформи повинні бути виваженими та збалансованими», - йдеться у зверненні.

З огляду на зазначене, Рівненська обласна рада звертається з проханням виважено підійти до питання реформування лісової галузі з врахування думки науковців, фахівців та зважаючи на кращий європейський досвід. Ця робота має відбуватися у тісній взаємодії з Верховної Радою України, органами державного управління на місцях, органами місцевого самоврядування, профільними бізнесовими асоціаціями, профспілками та громадськістю.