Офіційний коментар

28.08.2020 12:50

Украй важко коментувати поширення інформації про лісове господарство, яка готувалася людьми, далекими від розуміння ведення лісової справи.

Якщо відкинути емоції, а оперувати лише фактами, то площа зрубів (це рубки головного користуванні та суцільні санітарні рубки) у держлісфонді Рівненської області має тенденцію до зменшення: 2018 р. – 5070 га, 2019р. – 4757 га, станом на 28.08.2020р – 3957 га.. Тепер щодо площ лісовідновлення: 2018 р. – 5924 га, 2019р – 4887 га, станом на 28.08.2020р – 3235 га (зрозуміло, що восени ці роботи будуть продовжені). Держлісгоспи впродовж року заліснюють зруби попереднього року, інколи восени зруби поточного року.

Усі рубки головного користування здійснюються на підставі матеріалів лісовпорядкування. Це документ, який раз у 10 років розробляють фахівці-лісовпорядники і затверджується на рівні Міністерства. Отже впродовж 10 років лісокористувачі виконують затверджені плани. Суцільні санітарні рубки призначаються після комісійного обстеження ділянки спеціалістами лісозахисного підприємства та представників органів місцевого самоврядування. Усі лісорубні квитки, на підставі яких здійснюється заготівля лісу, є у відкритому доступі в мережі Інтернет.

Упродовж останніх років в Рівненській області вкрита лісом площа збільшується (лісом вважаються культури старші 6 років) і державні лісогосподарські підприємства заготовляють менше лісу ніж приростає (це в об’ємних показниках).

Сьогодні в області йде підготовка до лісокультурної кампанії весни 2021 року. Навесні посіяно 19,5 га розсадників і вже восени буде понад 30 млн штук сіянців стандартного садивного матеріалу для висаджування лісу у наступному році.

Також наголошуємо, що площа держлісфонду Рівненської області (яким опікуються державні лісогосподарські підприємства) – 762,1 тис. га. Понад 20% лісів в області належать іншим лісокористувачам.

Тому Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства впевнено заявляє, що ліс був, є і буде не залежно від різних політичних чи економічних маніпуляцій. Ліс – це відновлювальний ресурс, який є основним конкурентом на ринку нафті та пластиковим виробам з неї.

До слова, уже були прецеденти в Україні, коли аерокосмічні дані про вирубку лісів не знайшли підтвердження в натурі.