Відеоматеріали

Фотогалерея

Баннери

Аудіоматеріали

Охорона лісу від хвороб та шкідників

Про санітарний стан лісів та організацію роботи із захисту лісів від шкідників і хвороб  

 Станом на 01.01.2020 р. по Рівненському ОУЛМГ на обліку перебуває 20435 га осередків шкідників та хвороб лісу .

 З метою попередження виникнення та розповсюдження осередків шкідників та хвороб лісу в 2020 році підприємствами управління проведені планові лісопатологічні обстеження на площі 53000 га. Попереджувальні біологічні міри боротьби  в 2020 році проведені на площі 3000 га.

Останніми роками в зв’язку із несприятливими кліматичними (аномально теплими зимами, посухами)  намітилась тенденція до збільшення площ всихання соснових насаджень . Для комплексного вивчення цієї проблеми РОУЛМГ  залучені наукові спеціалісти поліського філіалу УкрНДІЛГА. Було встановленно, що значні площі ослаблених внаслідок аномально високих температур та зміни гідрологічного режиму соснових лісів масово заселяються верхівковим короїдом , який в свою чергу є розповсюджувачем мікозних (грибкових) захворювань що призводять до всихання сосни на значних площах. В 2020 році обсяги таких насаджень склали 32,2 тис.га. Із рекомендацій виробництву щодо системи заходів профілактики, локалізації і ліквідації наслідків  всихань, розроблених науковцями , випливає, що найбільш дієвим і по суті безальтернативним методом боротьби з поширенням агресивних асоціацій шкідників і хвороб на даному етапі є проведення суцільних та вибіркових санітарних рубань, спрямованих на оперативне видалення осередків ураження та подальше відновлення зрубів більш стійкими деревостанами.

З метою локалізації розповсюдження перерахованих патологічних процесів підприємствами управління запроектовані та проведені планові заходи направлені на оздоровлення лісів (вибіркові та суцільні рубки , очистки від захаращеності).

У  2020 році  підприємствами управління не планувалося проведення винищувальних заходів із застосуванням біо- та хім.- препаратів в з”язку з відсутністю осередків хвоє- та листогризучих шкідників. На випадок раптової їх масової появи  підприємства управління забезпечені ранцевими обприскувачами в кількості 938 шт. , аерозольним генератором „ГАРД” та необхідними коштами на придбання хімічних та біологічних препаратів.

 ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОБСЯГИ ПРОВЕДЕНИХ ЗАХОДІВ З ПОЛІПШЕННЯ САНІТАРНОГО СТАНУ ЛІСІВ СТАНОМ НА 01.12.2020Р.

 ІНФОРМАЦІЯ ПО ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ОСЕРЕДКІВ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ ЛІСУ ЗА 2020 Р.